Ökofestivali logo

Festivali programm täieneb pidevalt!

Ökofestivali kultuuriprogramm laval:

 

10.00 Ökofestivali avamine
10.15 Põlvamaa vallajuhtide mõõduvõtt
10.45 Ansambel Kõhukesed
11.15 Rahvatantsurühm Põlva Päntajalad
11:45 Rahvatantsurühm Vihista Viisku
12.00 Kaunis Kodu tunnustuste üleandmine

12:30 Ansambel Kõhukesed
13:00 Rahvatantsurühm Põlva Päntajalad
13.30 Ansambel Kõhukesed
14.00 Rahvatantsurühm Põlva Päntajalad

14.30 Ansambel Kõhukesed
15.00 Mustlastantsurühm Romaška
16.00 Ökofestivali lõpetamine

Ökofestivali töötoad

Loodusliku voolimismassi töötuba 

Ökofestivalil on kohal rohetegude entusiast Rohekratt, kes kutsub üles inimesi väärtustama looduse kui elukeskkonna mitmekesisust ning edendama elurikkust soosivaid käitumisharjumusi. Seekord jagab ta näpunäiteid, kuidas pakkuda nii väikestele kui suurtele mängurõõmu nii, et ka loodus sellest rõõmu tunneks. Töötuppa on oodatud kõik lapsemeelsed inimesed, ole sa siis noor või vana!

Looduslik voolimismass on valmistatud söögiks sobilikest komponentidest ehk see ei ole meie tervisele kahjulik. Lisaks saab hiljem mängimiseks kõlbmatu voolimismassi linnalaps visata biojäätmete konteinerisse ja maalaps hoopis kompostihunnikusse. Looduslik voolimismass ei võta looduselt midagi ära, vaid teeb sellele hoopis pai!

 

Putukahotelli valmistamise töötuba

Miks on putukate olemasolu meile vajalik ja kasulik? Tule 20. augustil Ökofestivalile ja saad rohkem teada! Putukahotelli meisterdamine oma koduaeda aitab säilitada elurikkust aias (eelkõige linnaaias). Töötoas toimuvas vestlusringis uurime, kes on peamised hotelli külastajad ning miks on nende olemasolu kasulik. Putukahotelli meisterdamine toimub Räpina Aianduskooli juhendamisel.

 

Astu Ökofestivalil kindlasti läbi ka Pokumaa asukate juurest! Pokud on küll veidi häbelik rahvas ega näita end üleliia sageli rahvarohketes paikades, aga öko-inimesi peavad nad igal juhul endale kõikse sarnasemaks inimliigiks. Nõnda nad Ökofestivalile on sattunud. Puuko näitab, mida ajaviiteks armastab teha ning pokud leiavad alati midagi, millega huvitavalt aega veeta.

“Ökofestivali perepäeval saab proovida ka vibulaskmist.  Vibulaskmine Lõuna-Eestis kogenud juhendaja(te) käe all.

 

Vibulaskmine sobib alates a 5. eluaastast (esialgu koos saatjaga).
✅ Kõik vajalik jõukohane varustus on kohapeal olemas – jõukohased vibud jne. Kes juba teab, mis on vibulaskmine, neil võimalik siluda oma oskuseid ja saada veel paremaks vibukütiks.
✅ Hind 5€.”

 

 

Ökofestival saab loomulikult sõita ka ratastel rongiga Taevaskoja Peetrike 🚂
Taevaskoja rong Peetrike pakub mõnusat ajaveetmisvõimalust ja transporti Ökofestivalil autode parklast festivaliplatsile. Tule ja vähenda jalavaeva ning sõida tuul juustes vihisemas meiega!

 

Töötuba “Liigu looduses jälgi jätmata“

Looduses liikujad ja puhkajad ei oska sageli ära tunda piirkondi või olukordi, kus võiksid rakenduda looduskaitselised piirangud. Nende vastu eksitakse sageli lihtsalt teadmatusest ning loodusväärtused võivad saada kahjustada. Seaduse tundmine ja piirangutest kinnipidamine on igaühe enda vastutus, aga soovime, et inimesed oskaksid leida asjakohast teavet võimalike piirangute kohta. Keskkonnaamet viib festivalil läbi töötoa, kus saab vastuse küsimustele, kus võib kaitsealal teha lõket, telkida, sõita mootorsõidukiga, korjata seeni-marju jpm.

Talulaste mängumaa

Võru Instituut pakub võrokeelse kirjavara ning Vana-Võromaa käsitöö tutvustamine ja müük. Võro keele õpituba: sõnamängud. Mõniste Talurahvamuuseum pakub talulaste mängumaad ja lisaks mängimisele saab teha sõbrapaela ja punuda lillepärga.

 

 

 

 

Karilatsi Vabaõhumuuseumi giidituurid koolimajas

Kell 11 ja kell 13

Tiiu Niinemägi: „Valgemetsa Vanda võluaed“.
Marge Luude: „Koolitund Karilatsi moodi“
Maris Veski:   Näituse „Kuke kannul kooliteel“ tutvustamine

 

“Kahvliga kliimamuutuste vastu”

Loomus ja selle veganprogramm Taimsed Valikud algatasid Aktiivsete Kodanike Fondi toel haridusliku projekti “Kahvliga kliimamuutuste vastu”, mille eesmärgiks on tõsta teadlikkust toitumise mõjust planeedile.

Töötoas tutvustame keskkonnasõbralikke toiduvalikuid ja räägime seostest keskkonna ja toitumise vahel, vaatame erinevate toiduainete keskkonnajalajälge ning arutame kuidas ise taimsemaid valikuid teha.

Läbi oma toiduvalikute on lihtne olla veelgi enam keskkonna- ja kliimasõbralik kui oskame mõelda iseenda valikutele toidupoes.

Kõik, kel on lapsed – tulge osalema koos lastega!

Peep Tobrelutsu töötoad

Peep Tobreluts viib Karilatsi muuseumi rahvamajas kell 10.30-13.30  läbi kolm töötuba.

10.30-11.00 Töötuba maakodu reovesi, mustvesi versus hallvesi, veekasutuse valikud ja reovee puhastamisel heitvee immutamine ehk praktiline immutuskatse tulevasele kaevuprojekti taotlejale (praktiliseks katseks siirduvad osalejad immutuskatse augu kaevamisele lähedalolevale alale), jutuks on detailid mida maakodu veemajanduse parendamisel tingimata arvesse võtta, meeles pidada.

11.30-12.00 Töötuba allikad, nende avastamine ja esmane määramine-hindamine algoritmiga, osalejad matkavad koolimaja sauna juurde allikale, veeallikate tähtsus -ökosüsteemis, -eestlaste enesemääratlemises ja -kriisi ajal.

12.30-13.00 Töötuba veevabade käimlate hindamisjuhendi tutvustus ja osalejate retk käimlaid hindama muuseumi territooriumile, Karilatsi rahvamaja uue veevaba käimla projekti arutelu.

Punase risti töötuba

Punane Rist pakub võimalust tutvuda ja ise proovida AED aparaati ja ühtlasi saab proovida erinevaid võtteid traumade puhul (minestus, kukkumine jne). Kuna viimasel ajal on sagenenud mürgistuse juhtumid, on Punase Risti spetsialistid mõelnud välja natuke meeldetuletava situatsiooni, kus laual on erinevad kodukeemiad/ravimid aga ka magusad söödavad tooted.

Festivali partnerid