Ökofestivali logo

Ökofestivali kultuuriprogramm laval:

10.00 Festivali avamine
10.15-10.45 Esineb Põlvamaalt Kauksist pärit kandlemängija Aia Rikka
10.45-11.30 Nedsaja küla bänd, kes pakub korraliku tantsuküte noorte Setomaa külameeste moodi
11.30-12.00 Põlvamaa Kaunis Kodu tunnustuste üleandmine
12.00-12.30 Aia Rikka
12.45-13.30 Nedsaja küla bänd
13.45-14.30 Duo Sild, kus muusikud Sille Ilves ja Martin Leamon on üheks põiminud maagilise, sügavate Eesti/Walesi juurtega muusika
Tutvu lähemalt kultuuripogrammi esinejatega

 

Teabetelgid ja tegevused:

 • Keskkonnaameti õpituba “Oma või võõras?” Kui hästi sa tunned liike, kes elavad sinu ümber looduses? Neid tundma õppides võib selguda, et ilusa välimuse ja huvitava vormi taga on peidus ohtlik tegelane. Keskkonnaameti võõrliikide õpitoas saad teada, kes on võõras ning kes on oma. Tutvustame võõrliikidega kaasnevaid ohte ja anname nõu, kuidas neid liike vältida ning ohjata.
 • Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 õpetab ellujäämise kunste, korraldab lastele mänge. Kell 12-15 merchi töötuba, osalustasu 3€. Töötoas osalejatel palutakse kaasa võtta oma särk, millest Tartu 2024 fännitoode valmistada
 • Võru Instituudi telgis saab ülevaate Vana-Võromaa muuseumites toimuvatest tundidest, üritustest nii väikestele, kui suurtele, tutvuda võrokeelsete raamatute ja Vana-Võromaa käsitööga.
 • INFOtelgis saab infot Ökofestivali ja Põlvamaa kohta. Lisaks ootavad teid Segebergi (Põlvamaa sõprusmaakond Saksamaal) esindus ja Kagu-Eesti kaugtöövõrgustiku katusbränd Kupland.
 • Putukahotelli meisterdamine Räpina Aianduskooli juhendamisel. Putukahotelli meisterdamine oma koduaeda aitab säilitada elurikkust aias (eelkõige linnaaias). Töötoas toimuvas vestlusringis uurime, kes on peamised hotelli külastajad ning miks on nende olemasolu kasulik.
 • Astu kindlasti läbi ka Pokumaa asukate juurest! Pokud on küll veidi häbelik rahvas ega näita end üleliia sageli rahvarohketes paikades, aga öko-inimesi peavad nad igal juhul endale kõikse sarnasemaks inimliigiks. Nõnda nad Ökofestivalile on sattunud. Puuko näitab, mida ajaviiteks armastab teha ning pokud leiavad alati midagi, millega huvitavalt aega veeta.
 • Mängud mängujuht Anuga
 • Lorelay: maastikumäng, vestlustuba, lastehoid. QR maastikumäng, mille läbides ootavad osalejat loosiauhinnad. Vestlustoad metsas ellujäämise teemadel. Tasuline lastehoid, mis võimaldaks vanematel rahus laadakaupa uudistada ja lapsed saaksid samal ajal põnevalt aega veeta (näomaalingud, mängud).
 • Kõigile eduelamus Kagu Vibuklubi kogenud juhendaja(te) käe all. Vibulaskmine sobib alates a 5. eluaastast (esialgu koos saatjaga). Kõik vajalik jõukohane varustus on kohapeal olemas – jõukohased vibud jne. Kes juba teab, mis on vibulaskmine, neil võimalik siluda oma oskuseid ja saada veel paremaks vibukütiks. Hind 5€.

 • Väiksemad külastajad saavad sõita Kirsi Ponitalu ponidega
 • Sõite teeb Taevaskoja rong „Peetrike“. Taevaskoja rong Peetrike on ratastel rong, mis pakub mõnusat ajaveetmisvõimalust ja transporti Ökofestivalil autode parklast festivaliplatsile. Tule ja vähenda jalavaeva ning sõida tuul juustes vihisemas meiega!
 • Kotiringlus – kui Sul on üle riidest poekotte, mida Sa enam ei vaja, siis võta need festivalile kaasa  – ehk on neid kellelgi teisel vaja 🙂
 • Ökofestivali perepäeval ootab vanas Karilatsi Algkoolis koolipreili, et jagada koolilugusid. Pooletunnine giidituur „Külakool pajatab“ algab igal täistunnil kell 11, 12, 13, 14, 15. Osalemiseks soeta muuseumikassast pääse 3 € , kuni 17 aastased prii sissepääs.
 • Praktilised seminarid Karilatsi koolimaja II korrusel. Läbiviija Peep Tobreluts
  10.30-11.00 Teema: maakodu reovesi
  11.30-12.00 Teema: allikad
  12.30-13.00 Teema: veevabad käimlad
 • kell 16 ühine rukki külv Punaku talu põllule. Külvame üheskoos leivavilja. Rukki seeme visatakse Punaku talu põllule (Punaku talu elumaja taga). Kella 16-ks koguneme vilja põllu juurde, et üheskoos tööga algust teha. Ökofestivali perepäeva külastajad saavad jätta oma vilja muuseumi põllule idanema ja seda kas või kogu aasta vältel käia uudistamas ja tulla sügisel rukist lõikama. Mihklipäevaks saab omakasvatatud rukkist leiva küpsetada.

Näitused:

 • Kulikovka (Põlvamaa sõpruspiirkond Ukrainas) lastejoonistuste näitus
 • “Peedist pesumasin“. Eesti Maanteemuuseum, Eesti Põllumajandusmuuseum ja Tartu Linnamuuseum on kohal ühinäituse „Peedist pesumasin“ kogumiskampaania rändnäitusega. Näitus kuulub Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinna põhiprogrammi. Muuseumid koguvad ja vahendavad lugusid leiutamisest, leidlikkusest ja taaskasutusest nõukogude ajal. Võimalik on vaadata näitust ja osaleda Maanteemuuseumi ja Eesti Põllumajandusmuuseumi töötubades. Väga oodatud on lood, mis võiksid jõuda 2024. aastal avanevale näitusele.

 

 

Ökofestivali raames avab oma väravad ka  Mikko talu Südamete aed, mille kohta leiab lisainfot SIIT.

 

 

Festivali partnerid