Ökofestivali logo

Kultuuriprogramm

10.00 Ökofestivali avamine
10.15 Põlvamaa vallajuhtide mõõduvõtt
11.00 Karilatsi bänd
11.40 Naisrahvatantsurühmad Värten ja Meie Kirsid Põlvast
12.00 “Eesti kaunis kodu 2024“ tunnustuse üleandmine
12.15 Karilatsi bänd
13.00 Rahvatantsukollektiiv Vihista-Viisku Vastse-Kuustest
13.30 Karilatsi bänd
14.30 Andre Laine noorte suvelaagri tantsulavastus O. Lutsu “Kevade”
15.30 Vaba lava
16.00 Ökofestivali lõpetamine

Ökofestivali Noorte Roheala

Koolimaja õue alal on sellel aastal lisaks töötubadele Noorte Roheala. Põlvamaa Arenduskeskus koostöös Kanepi Gümnaasiumi, Põlva Gümnaasiumi ja Räpina Ühisgümnaasiumiga on koostanud programmi, mis keskendub keskkonda säästva ja hoidva eluviisi tutvustamiseks. Igal inimesel on võimalus teha midagi, mis muudab meie elukeskkonna endale ja teistele paremaks.

 

Noorte Roheala programm:

11.00- 11.30 “Elurikkus- kellele ja milleks?” – Tarmo Evestus, Räpina Aianduskool (erialaõpetaja), Keskkonnaamet (loodushoiu spetsialist)

12.30-13.00 “Kas tead, kust tuleb sinu toit? Mis juhtub toiduga, mida sa ära ei kasuta? Kuidas saab toiduringlus muuta meie eluviisi?” – Põlvamaa Tsõõrimajandus MTÜ

13.00-13.30 “Elurikkus- kellele ja milleks?” – Tarmo Evestus, Räpina Aianduskool (erialaõpetaja), Keskkonnaamet (loodushoiu spetsialist)

14.00-14.30 Praktiline loeng “Tulevikutoit“- MTÜ Noorte Keskkonnaühisus

MTÜ Noorte Keskkonnaühisus loodi eesmärgiga ühendada Eesti keskkonnahuvilisi noori ja luua neile võimalusi ennast keskkonnateemadel harida. Noorte Keskkonnaühisuse erilisus seisneb selles, et tegu on noortelt noortele suunatud ettevõtmisega. Asja juhivad noored, seega teemad, mida käsitletakse, on valitud välja kuulajate eakaaslaste poolt, vaadates maailma nendega sarnase mätta otsast, mistõttu on meie üritused noortele rohkem vahetud.

Eestvedajad soovivad aidata noortel end kurssi viia suurte globaalsete väljakutsetega, anda päevakajalistele teemadele uue vaatenurga, ja kes teab, äkki seeläbi lahendame nii mõnegi probleemi siin maamunal.

Programmi tegevusi korraldatakse koostööprojekti “Lõuna-Eesti ettevõtlikud noored” raames, mida rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest “Atraktiivne piirkondlik ettevõtlus- ja elukeskkond.”

 

 

 

 

 

Ökofestivali töötoad

Keskkonnaameti töötuba “Jäätmed ringlusesse”

Kõige parem on, kui jäätmeid üldse ei tekiks. Meie kätes on see, kas jäätmed jõuavad prügimäele või materjalina uuesti ringlusse.

Mis on jäätmed ja kuidas need tekivad? Mis saab minu jäätmetest? Miks on vajalik jäätmete liigiti kogumine ning kuidas see säästab keskkonda? Mis erinevus on korduskasutusel ja taaskasutusel? Mis on ringmajandus?

Keskkonnaameti töötoas räägime ringmajandusest, kordame üle  jäätmete liigiti kogumise põhimõtted ning uurime tooteid, mis on tehtud jäätmetest.

 

 

 

 

Räpina Aianduskooli Putukahotelli valmistamise töötuba

Miks on putukate olemasolu meile vajalik ja kasulik? Tule Ökofestivalile ja saad rohkem teada! Putukahotelli meisterdamine oma koduaeda aitab säilitada elurikkust aias. Töötoas toimuvas vestlusringis uurime, kes on peamised hotelli külastajad ning miks on nende olemasolu kasulik. Putukahotelli meisterdamine toimub Räpina Aianduskooli juhendamisel.

 

 

 

MTÜ Põlvamaa Tsõõrimajanduse töötuba

Kõik huvilised on oodatud praktilisse toiduringluse töötuppa, kus valmistame uuel ringil olevast toorainest pulgakooke!

MTÜ Põlvamaa Tsõõrimajanduse arutelus ja töötoas uurime toidu päritolu, toiduülejääkide taaskasutamise võimalusi ja toiduraiskamise vähendamise tähtsust. Räägime, miks peaksime eelistama toiduülejääkide taaskasutamist äraviskamisele ning kuidas väikeste muudatustega oma igapäevaelus saame panustada keskkonna säästmisse.

Arutelust saavad kaasa lüüa ka kuulajad – toimub äraarvamismäng, kus kõigi õigesti vastanute vahel loosime välja väikesed auhinnad!

Tule ja avasta, kuidas toiduringlusest võib saada uus ja kestlik elustiil!

 

 

 

 

 

 

Karilatsi Vabaõhumuuseum töötubaVanaaolinõ mõsumõskminõ. Kae ja proovi perrä!.

Töötoas tutvustatakse erinevaid pesupesemise viise (pali, pesulauad, lippega pesemine jms). Koolimajas saab lisaks tutvuda näitusega „Pesu või mõsu“.

 

 

 

 

Eesti Maanteemuuseum tutvustab Tartu2024 põhiprojekti kuuluvat kolme muuseumi ühisnäitust „Peedist pesumasin“.

Kaasas põnev iseehitatud külgkorviga tsikkel IŽ. Taaskasutuse töötoas saavad kõik huvilised meisterdada endale jalgratta õhukummist ehteid ja võtmehoidjaid. Lisaks võimalik kohapeal soetada vahvaid „peedikese“ meeneid.

 

 

 

Tartu Loodusmaja töötuba “Kompostimise ime”

,,Kes on need töökad tegelased, kes komposti pandud taimset ja loomset materjali edasi töötlevad?” Töötoas saab otsida elu kompostimullast ning määrata erinevaid selgrootuid. Suurendusega uuritakse mulla koostist, samuti leitud pisikesi elusorganisme ja taimeosi. Mis sobib biojäätmete hulka ja mis mitte? Biojäätmete eraldi sorteerimine on jäätmekäitluses oluline teema ning koos arutame, kuidas oma komposti nutikalt koguda ja et pärast oleks tekkinud mulda hea aias kasutada.

 

 

 

 

Pisila Puidupesa

Pisila pakub enda valmistatud vahvaid puidust tegevuslaudasid, mille taga saavad lapsed lasta valla oma loovuse ja fantaasia.

 

Kagu Vibuklubi vibulaskmise ala

Vibulaskmine sobib alates a 5. eluaastast (esialgu koos saatjaga).

Kõik vajalik varustus on kohapeal olemas – jõukohased vibud jne. Kes juba teab, mis on vibulaskmine, neil võimalik siluda oma oskuseid ja saada veel paremaks vibukütiks.

Hind 5€

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ratastel rong Taevaskoja Peetrike

Taevaskoja rong Peetrike pakub mõnusat ajaveetmisvõimalust ja vajadusel transporti Ökofestivali alalt autode parklasse. Tule ja vähenda jalavaeva ning sõida tuul juustes vihisemas meiega!

 

 

 

 

 

 

 

Ponisõit Kirsi Ponitalu loomadega

Lapsed saavad ponidega lähemat tutvust teha ja teha ponisõitu koos saatjaga.

 

Astu Ökofestivalil kindlasti läbi ka Pokumaa asukate juurest!

Pokud on küll veidi häbelik rahvas ega näita end üleliia sageli rahvarohketes paikades, aga öko-inimesi peavad nad igal juhul endale kõikse sarnasemaks inimliigiks. Nõnda nad Ökofestivalile on sattunud. Puuko näitab, mida ajaviiteks armastab teha ning pokud leiavad alati midagi, millega huvitavalt aega veeta.

Festivali partnerid