Ökofestivali logo

Festivali programm on koostamisel ja täieneb jooksvalt!

Ökofestivali töötoad

Keskkonnaameti töötuba “Jäätmed ringlusesse”

Kõige parem on, kui jäätmeid üldse ei tekiks. Meie kätes on see, kas jäätmed jõuavad prügimäele või materjalina uuesti ringlusse.

Mis on jäätmed ja kuidas need tekivad? Mis saab minu jäätmetest? Miks on vajalik jäätmete liigiti kogumine ning kuidas see säästab keskkonda? Mis erinevus on korduskasutusel ja taaskasutusel? Mis on ringmajandus?

Keskkonnaameti töötoas räägime ringmajandusest, kordame üle  jäätmete liigiti kogumise põhimõtted ning uurime tooteid, mis on tehtud jäätmetest.

 

 

 

Räpina Aianduskooli Putukahotelli valmistamise töötuba

Miks on putukate olemasolu meile vajalik ja kasulik? Tule Ökofestivalile ja saad rohkem teada! Putukahotelli meisterdamine oma koduaeda aitab säilitada elurikkust aias. Töötoas toimuvas vestlusringis uurime, kes on peamised hotelli külastajad ning miks on nende olemasolu kasulik. Putukahotelli meisterdamine toimub Räpina Aianduskooli juhendamisel.

 

 

 

 

Kagu Vibuklubi vibulaskmise ala

Vibulaskmine sobib alates a 5. eluaastast (esialgu koos saatjaga).

Kõik vajalik varustus on kohapeal olemas – jõukohased vibud jne. Kes juba teab, mis on vibulaskmine, neil võimalik siluda oma oskuseid ja saada veel paremaks vibukütiks.

Hind 5€

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ökofestivali Noorte Roheala

Koolimaja õue alal on sellel aastal lisaks töötubadele Noorte Roheala. Põlvamaa Arenduskeskus koostöös Kanepi Gümnaasiumi, Põlva Gümnaasiumi ja Räpina Ühisgümnaasiumiga on koostanud programmi, mis keskendub keskkonda säästva ja hoidva eluviisi tutvustamiseks. Igal inimesel on võimalus teha midagi, mis muudab meie elukeskkonna endale ja teistele paremaks.

Noorte Roheala programm:

11.00- 11.30 “Elurikkus- kellele ja milleks?” – Tarmo Evestus, Räpina Aianduskool (erialaõpetaja), Keskkonnaamet (loodushoiu spetsialist)

12.30-13.00 “Kas tead, kust tuleb sinu toit? Mis juhtub toiduga, mida sa ära ei kasuta? Kuidas saab toiduringlus muuta meie eluviisi?” – Põlvamaa Tsõõrimajandus MTÜ

13.00-13.30 “Elurikkus- kellele ja milleks?” – Tarmo Evestus, Räpina Aianduskool (erialaõpetaja), Keskkonnaamet (loodushoiu spetsialist)

14.00-14.30 Praktiline loeng “Tulevikutoit“- MTÜ Noorte Keskkonnaühisus

MTÜ Noorte Keskkonnaühisus loodi eesmärgiga ühendada Eesti keskkonnahuvilisi noori ja luua neile võimalusi ennast keskkonnateemadel harida. Noorte Keskkonnaühisuse erilisus seisneb selles, et tegu on noortelt noortele suunatud ettevõtmisega. Asja juhivad noored, seega teemad, mida käsitletakse, on valitud välja kuulajate eakaaslaste poolt, vaadates maailma nendega sarnase mätta otsast, mistõttu on meie üritused noortele rohkem vahetud.

Eestvedajad soovivad aidata noortel end kurssi viia suurte globaalsete väljakutsetega, anda päevakajalistele teemadele uue vaatenurga, ja kes teab, äkki seeläbi lahendame nii mõnegi probleemi siin maamunal.

Programmi tegevusi korraldatakse koostööprojektist “Lõuna-Eesti ettevõtlikud noored”, mida toetatakse meetmest “Atraktiivne piirkondlik ettevõtlus- ja elukeskkond.”

 

 

 

 

 

MTÜ Põlvamaa Tsõõrimajanduse töötuba

Kõik huvilised on oodatud praktilisse toiduringluse töötuppa, kus valmistame uuel ringil olevast toorainest pulgakooke!

MTÜ Põlvamaa Tsõõrimajanduse arutelus ja töötoas uurime toidu päritolu, toiduülejääkide taaskasutamise võimalusi ja toiduraiskamise vähendamise tähtsust. Räägime, miks peaksime eelistama toiduülejääkide taaskasutamist äraviskamisele ning kuidas väikeste muudatustega oma igapäevaelus saame panustada keskkonna säästmisse.

Arutelust saavad kaasa lüüa ka kuulajad – toimub äraarvamismäng, kus kõigi õigesti vastanute vahel loosime välja väikesed auhinnad!

Tule ja avasta, kuidas toiduringlusest võib saada uus ja kestlik elustiil!

 

 

 

 

 

Ratastel rong Taevaskoja Peetrike

Taevaskoja rong Peetrike pakub mõnusat ajaveetmisvõimalust ja vajadusel transporti Ökofestivali alalt autode parklasse. Tule ja vähenda jalavaeva ning sõida tuul juustes vihisemas meiega!

Ponisõit Kirsi Ponitalu loomadega

Lapsed saavad ponidega lähemat tutvust teha ja teha ponisõitu koos saatjaga.

Astu Ökofestivalil kindlasti läbi ka Pokumaa asukate juurest!

Pokud on küll veidi häbelik rahvas ega näita end üleliia sageli rahvarohketes paikades, aga öko-inimesi peavad nad igal juhul endale kõikse sarnasemaks inimliigiks. Nõnda nad Ökofestivalile on sattunud. Puuko näitab, mida ajaviiteks armastab teha ning pokud leiavad alati midagi, millega huvitavalt aega veeta.

Kultuuriprogramm

10.00 Ökofestivali avamine

10.15 Põlvamaa vallajuhtide mõõduvõtt

11.00 Karilatsi bänd

11.40 Rahvatantsukollektiiv Vihista-Viisku Vastse-Kuustest

12.00 “Eesti kaunis kodu 2024“ tunnustuse üleandmine

12.15 Karilatsi bänd

13.00 Naisrahvatantsurühmad Värten ja Meie Kirsid Põlvast

13.30  Karilatsi bänd

14.30 Andre Laine noorte suvelaagri tantsulavastus O. Lutsu “Kevade”

15.30 Vaba lava

16.00 Ökofestivali lõpetamine

 

 

 

 

 

 

 

Festivali partnerid