Ökofestivali logo

Pühapäeval, 18. augustil kell 13 Põlva Talurahvamuuseumi rahvamajas

Blogi Suletud Ring (http://suletudring.ee/) kirjutaja Liisa Aavik tuleb tegema õpituba jäätmeteta elust. Õpitoas tutvustatakse osalejatele jäätmeteta eluviisi ning töötatakse läbi 5 K põhimõtet: keeldu, kärbi, korduskasuta, käitle, komposteeri. Vaatame ühiselt, kuidas osalejad saavad neid põhimõtteid järgida ning kuidas see võiks aidata säästa nende aega, raha, tervist ning suurendada heaolu.

Töötoa kirjeldus:
Kuidas vähem prügi tekitada? Töötoas räägime parimast lahendusest: jäätmevabadusest. Liisa kirjeldab, miks jäätmeteta elu on oluline ning keskendub aja, raha, tervise, koristamise ja elurõõmuga seotud võitudele. Töötoa käigus arutleme ühiselt ning töötame viie jäätmevabaduse reegliga: keeldu, kärbi, korduskasuta, käitle ja komposti.  Muudame keerulise teema hoomatavaks ning loome selgema pildi, kuidas iga inimene saab vähem prügi tekitada. Igaüks saab teha endale sobiva plaani, mida oma elus muuta.
 
Esineja kirjeldus:
Suletudring.ee blogija Liisa Aavik on jäätmeteta eluga tegelenud juba ligi kaks aastat. Nüüdseks on ta koolitanud sadu inimesi sama tegema ning inspireerib oma blogis põhjalike juhistega iga kuu tuhandeid. Liisa on eesti keelde tõlkinud maailmakuulsa jäätmevabaduse guru Bea Johnsoni raamatu. Teda on kutsutud mitmetesse telesaadetesse ning intervjueeritud ajalehtedes.

Õpituba on tasuline: 3 eurot osaleja