Ökofestivali logo

Kell 10.00-16.00

Vana-Eesti massaaž ehk soonetasumine, Renita Metsalu

Vana-eesti massaaž ehk soonetasumine on ühtaegu nii vana kui ka suhteliselt uus massaažiliik, kus massöör toetub tänapäevastele teadmistele inimkehast ja selle talitusest ning samas kasutab tehnikaid ning võtteid, mida arvatakse aegadest aegadesse maarahva hulgas kasutatud olevat. Soonetasumine toimub maas matil või vaibal, klient on kerges riides. Massöör saab sel viisil rakendada vajadusel oma keha raskust, töödeldes kliendi lihaseid sõrmede, randmete, kämbla, küünarvarre, küünarnukkide, põlvede, päkkade või kandadega.

Vana-eesti massaaž käsitleb keha kui tervikut ja soovitavalt ei piirdu eraldi piirkondade masseerimisega, vaid püüab kogu keha soojendades lõõgastada, et siis vajadusel sügavamaid teraapilisi tehnikaid käiku lasta. Ja ehkki massöör saab kasutada jõulisi võtteid, on vana-eesti massaaž siiski hell ning aupaklik kliendi keha suhtes. Massaaž ärgitab lihastoonust, kiirendab kehamahlade ja vere liikumist, mille kaudu saab paraneda ka siseorganite töö. Aitab kaasa lõdvestumisele ja tekitab heaolutunde.

Muuseumi rahvamaja põneval pööningul (Tartu poolt tulles suur punane maja paremat kätt) õpetavad Krautmani kooli lõpetajad huvilistele käepäraseid ning turvalisemaid massaaživõtteid. Töötuppa tuleks tulla kahekesi, sest eks soonetasumiseks on ikka vaja kaht inimest. Ühe õppesessiooni pikkus on orienteeruvalt 30-45 minutit. Ühe paariga tegeldakse individuaalselt. Vaikne pealtvaatamine on teretulnud. Osalemine tasuta.

Festivali partnerid