Ökofestivali logo

19. augustil kell 11.oo

Retkelistel koguneda kell 11 Taevaskoja külas Saesaare parklas, vaata asukohta .

Öeldakse, et iga eestlane võiks kordki elus Taevaskojas ära käia. Teise korra elus võiks käia Taevaskojas mõne kohalikku ajalugu ja loodust tundva inimesega, sest Taevaskoja ei ole lihtsalt paik kõrgete liivakaljude vahel Ahja jõe ürgoru kaldal.

Taevaskoda olevat koda, mille põrandaks jalge all olev murukamar, seinteks ühel pool liivakivijärsak ja teisel pool tihe metsamüür ning katuseks pea kohal lapike sinitaevast, nagu loodus ise oleks ehitanud pühakoja. Taevaskoja liivakivipaljandid – Suur- ja Väike Taevaskoda – on kahtlemata ühed tuntumad ja külastatavamad looduspaigad Eestimaal. Programmi käigus teeme matkaringi Väikeses ja Suures Taevaskojas, tutvume selle paikkonna vaatamisväärsustega ning rahvapärimustega. Saame aimu looduse imepärasest jõust maastiku kujundamisel ning vaatame-arutame, millised on tagajärjed, kui inimene sellesse protsessi on sekkunud.

Õppekäigu pikkus 3 tundi. Võta kaasa juua ja energiat andev suupiste. Riietus sportlik.

Retkejuht: Lisete Vals, kes on üle 4 aasta tegelenud loodusretkede korraldamise ja arendamisega Kiidjärve-Taevaskoja piirkonnas.

Osalemistasu: 3 eur (tasumine sularahas kohapeal). Lapsed kuni 8 eluaastat TASUTA

NB! Vajalik eelregistreerimine!

Lisainfo ja registreerimine: RMK Kiidjärve Looduskeskus, lisete.vals@rmk.ee

Festivali partnerid