Ökofestivali logo

Keskkonnaameti telgis tutvustatakse sel aastal 25- sünnipäeva tähistavat Karula rahvusparki ja kultuuripärandi aasta puhul tegeleme lamba ja lambavilla teemaga. Rahvusparkides hoitakse nii kohalikku loodust kui kultuuripärandit. Lammastel on oluline roll poollooduslike koosluste säilitamisel –  lambakari hoiab niitusid avatuna. Ajast aega on kasutanud lambavilla meie esivanemad. Samamoodi hindame sooje villaseid esemeid ka meie tänapäeval. Näitame, kuidas saab lambavillast lõnga, milliseid toone saab ilma värvimata ning milliseid põnevaid toone taimedega värvides. Huvilised saavad proovida kätt villa kraasimisel ja kedervarrega ketramisel.

Algatuse Kuhuviia (www.kuhuviia.ee) vabatahtlikud ootavad Ökofestivali külastajaid, et koos meisterdada jäätmeratast ning kuulata arvamusi, kuidas saaks asjade korduskasutust Eestis tõhusamaks muuta.

Kohalik kunstnik-käsitöömeister Monica del Norte juhendamisel saab riidejäätmeid kasutades heegeldada endale uue ilumeene.

MTÜ Nähtamatud Loomad teabetelgis jagatakse inimestele informatsiooni, kuidas loomasõbralikke valikuid langetada ja kuidas igaüks saab panustada, et loomi aidata. Ühtlasi on ka inimestel võimalik meie infolauas osaleda heategevusmüügis, millest kogu saadud tulu läheb organisatsiooni tegevuse toetuseks.

Põlvamaa Patrioodi teabetelgis jagatakse infot ühingusse kuuluvate ettevõtete kohta.

Eesti Politsei koos maskoti Lõvi Leoga kutsub kõiki ohutu liiklemise reegleid õppima ja meelde tuletama!

Kirsi Ponitalu pakub lastele poniga sõitmist ning MTÜ Kagu Vibuklubi turvalisel juhendamisel saab igaüks vibulaskmist proovida.

Asu kindlasti läbi ka Pokumaa asukate juurest! Pokud on küll veidi häbelik rahvas ega ei näita end üleliia sageli rahvarohketes paikades, aga öko-inimesi peavad nad igal juhul endale kõikse sarnasemaks inimliigiks. Nõnda nad Ökofestivalile on sattunud. Puuko näitab, mida ajaviiteks armastab teha ning pokud leiavad alati midagi, millega huvitavalt aega veeta.
Tulge uudistama, nii väikesed kui suured!

Kuulata saab ka Rein Kalle reisijuttusid. Teema on seotud sellised reisimisega, mis on “ökoloogiline” ehk siis jalgsi.

Põlva Parkinsoni Selts ja Tartu Parkinsoni Haiguse Selts on kohal, et rääkida ühingute tegevusest. Toimub ka õnneloos ja heategevuslik meenete müük.